Informace

Proč je důležité, aby pokračovali mladé generace se včelařinou?

Současné klimatické změny, extrémní sucho a intenzivní zemědělství, lesnictví i rybaření způsobují úhyn včelí populace.

Přitom včely a jejich pestrá druhovost mají klíčový význam pro zachování současné biodiverzity i celého ekosystému. Vědci prokázali, že v případě masivního úbytku tohoto hmyzu dojde k ohrožení veškerého života na Zemi.

Staří včelaři bohužel už odcházejí do důchodu a generace Husákovych dětí nemá o žihadla zájem. Jako naděje se jevili mileniálové. Jenže spousta z nich pověsí včely na hřebík, jakmile zjistí, že z medu peníze netečou proudem a včelstva žádají soustavnou péči.

Přitom by stačila osvěta, aby si nadšenec dvakrát rozmyslel, zda skutečně touží trávit první polovinu víkendu prací kolem úlu a druhou studiem odborné literatury. To vše s nejistou vidinou pár kil medu ročně.

Včelám lze pomoci. Jen to vědět…

Věděli jste, že můžete pomoci i vy? Čím více se včelách dozvíte, tím lépe je dovedete chránit a, ač nevědomky, jim neubližovat. Vědomí o důležitosti opylovací činnosti může ovlivnit vaše budoucí kupní rozhodnutí.

To je jen krůček od toho, abyste se naučili v každodenním životě využívat med, vosk, pyl, mateří kašičku, propolis a další produkty včel.

Nadšení zahrádkáři mohou vysázet pestré skladby květin, keřů a stromů, aby měly včely i čmeláci květy k dispozici od jara do podzimu.

Český cestovatel Lubomír Novohradský při svých toulkách pochopil, že pro konání dobrých skutků nepotřebujete superhrdinské schopnosti. Stačí vědět, jak na to. Video v sobě skrývá moc názorně ukázat způsoby pomoci včelám a motivovat k této bohulibé činnosti.

Jak je med zdravý?

Ano! I ne...

Záleží na druhu medu. Díky obsaženým látkám, surový med přináší řadu výhod pro naše zdraví oproti potravinářsky zpracovanému medu.

Na poli výživy mezi sebou válčí zmanipulované studie a zakořeněné mýty se skutečností. Výsledek? Většina lidí kupuje med bez vědomí, že pouze ten pravý přímo od včelaře dovede:

 • Účinně posílit imunitní systém
 • Přispět k redukci hmotnosti,
 • Tlumit pilové alergie
 • Hojit vředy a rány
 • Ulevit od bolesti v krku či kašle
 • Podpořit spánek
 • Snížit riziko diabetu

 

Poučte spotřebitele o výhodách domácího medu. V efektivní video produkci se skrývá nástroj ke zvýšení prodeje organického medu, tedy i výnosů pro místní včelaře.

Dobré video zaujme až 12krátvíce než text či obrázek. Pomocí tohoto média můžete širokému publiku sdělit pravdu o raw medu.Vědomí o prospěšnosti a významu produktů včelařstvímá potenciál podnítit mladou generaci k založení úlu a veřejnost k větší ohleduplnostii změně stravovacích návyků.

Kreativní propagace včelařství: krůček k vašemu snu

Pomůžeme vám dosáhnout vašeho cíle, ať už jde o zvýšení prodeje, nebo ochranu životního prostředí. Mladá generace bude hýbat se světem. Protože nám samým táhne sotva na třicet, známé potřeby této skupiny osob i způsoby, jak ji zaujmout. Mnoho filmařů z našeho profesionálního týmu má navíc za sebou úspěšné studium věd o člověku a jeho chování.

Mladým se nechce číst, často na to ani nemají čas. Od poutavého videa se neodtrhnou, a navíc jim v paměti utkví o 85 % více informací.

Je pěkně vědět, jak včeličkám pomoci, ale jeden člověk příliš nezmůže. Naše kvalitní video produkce je cestou, jak předat vaše nápady celému světu, v jakékoli formě:

 • Video dokument
 • Příběhový film
 • Roztomilé animace
 • Kreativní infografiky
 • Dechberoucí efekty
 • Hudební klip

Dokonale vystihneme vaši představu prostřednictvím audiovizuálního díla. Na to vemte (včelí) jed!

Stále jste na vážkách? Můžeme nabídnout mnohem více žánrů, než jen videa o životním prostředí.Mrkněte na naše portfolio, nebo rovnou na následující video:

Pojďte s námi nezávazně prodiskutovat možnosti spolupráce, jako Čech s Čechem.


Provozovatel stránek www.najdisivcelare.cz funguje jako zprostředkovatel (zobrazovatel) informací nabízených tímto serverem, a nenese odpovědnost za poskytnutí včelích produktů nebo jejich kvalitu třetí stranou. Provozovatel není prodejce včelích produktů ostatních včelařů. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za informace a kontakty zobrazené na těchto stránkách.