Informace

Astma a jak se dá vyléčit


Astma je zánět dýchacích cest, který způsobí, že má nemocný problém s dechem. Dochází ke zúžení dýchacích cest, zanícení, otokům a podráždění dýchací trubice. Nastoupí nesnadný proces dýchání, vzduch jde ztěžka vdechován dovnitř a vydechován ven. Pacient ztěžka dýchá.

 

Jak se astma pozná a co ho způsobuje?

 

Astma trápí čím dál více lidí, postihuje malé i velké jedince. Tento zánět sliznice na průduškách způsobuje, že má nemocný sípavý dech, dusí se, kašle, cítí na hrudí divné tlaky, má pocit zahlenění a dušení. Častým projevem je i rýma. Hodně záleží, zda na astma trpní někdo z rodiny, protože tato nemoc může být dědičná. Jedná se o přecitlivělost na některé alergeny a látky, které tělu při vdechování vadí. Velký vliv na zhoršení zdravotního stavu má stres, fyzická námaha, oslabená imunita, kouření, nadváha, špatné životní prostředí, práce v dušném prostředí, domácí a venkovní alergeny. Jakákoli alergie je úzce propojená s astmatem a může být spouštěčem pro nemoc. Odstartovat ho dokáže i rizikové prostředí. Neměla by se podceňovat rýma, hlavně alergická, může mít úzkou souvislost s astmatem.

 

Léčba a průběh

 

Je třeba dostat astma pod kontrolu. I když se jedná o chronickou, neinfekční nemoc, měla by se léčit, protože dokáže pěkně potrápit. Všemu předchází vyšetření u lékaře, on nasadí léky, které mají ulevit od pocitu dušnosti nebo léky, které působí proti zánětu. Jakákoli nasazená léčba má za úkol tlumit a zmírnit průběh a záchvaty. Léčení probíhá pomoc inhalátoru a kortikoidních léků, na uvolnění a zmírnění dušnosti.

 

Astma má člověk většinou na celý život, dá se však dostat pod kontrolu a tím se zmírní projevy. Nemoc není smrtelná, ale pokud se neléčí a nepodchytí včas, stane se z ní velký problém. Tato obranná reakce těla způsobuje nepříjemné a bolestivé stahy dýchacích stěn. Kdo nemá dobrý vztah k lékům a používá způsob přírodní medicíny a homeopatika, musí počítat s delším průběhem léčení. V některých (akutních) případech je potřeba použít spíše léky, které reagují ihned a nic neodkládat. Otázka negativních účinků kortikoidů na náš organismus je hodně diskutovaná a má plno odpůrců, kteří se styku s touto látkou vyhýbají. Pomáhá však tam, kde běžné léky nezabírají a léčí záněty.

 

Vyléčit astma úplně nelze, důvodem je změna imunity a jiná reakce těla na vlivy z venku, přeprogramovat tento naprogramovaný systém ještě naše lékařství neumí, dokáže jen zmírnit průběh nemoci. Mohou vznikat potíže s dechem také při sportu, běhu a cvičení. Průdušky je třeba při těžkém astmatu šetřit, jelikož je vysiluje jakákoli zátěž. Než se pro cokoli rozhodnete, poraďte se s lékařem, který provede podrobné vyšetření. Je hodně sportovců z řad astmatiků, kteří normálně vykonávají (bez překážek) sportovní aktivity. Záleží na mnoha aspektech. Pokud se péče a léčba u astmatu zanedbá, nemoc se prohloubí a stav zhorší. Při astmatu je dobré nemít doma nebo poblíž žádné chlupaté a opeřené zvířecí miláčky, protože zvířata jsou častým důvodem zhoršení alergie.

 

Výborný pomocník pro zmírnění nemoci

 

Projevy astma a těžkých alergií zmírňuje čistička vzduchu s ionizátorem, která pomáhá k lepšímu dýchání. Podle měření se zjistilo, že člověk za den spotřebuje pro sebe asi 15 kg vzduchu. S čističkou, díky ionizátoru, alergik lépe zvládá alergeny v místnosti. Filtrovaný vzduch je zbavený plísní, virů, bakterií, pylu, roztočů, prachových částic, zvířecích alergenů. Čistička vzduchu je výborný pomocník v období chřipek a virových onemocnění. Hodí se nejen do bytu, ale i do ordinací, čekáren a čítáren, všude, kde se pohybuje větší množství lidí. Zdraví je potřeba si chránit, jelikož je pouze jedno.

 


Provozovatel stránek www.najdisivcelare.cz funguje jako zprostředkovatel (zobrazovatel) informací nabízených tímto serverem, a nenese odpovědnost za poskytnutí včelích produktů nebo jejich kvalitu třetí stranou. Provozovatel není prodejce včelích produktů ostatních včelařů. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za informace a kontakty zobrazené na těchto stránkách.