Informace

Med má blahodárné účinky na naše zdraví

Med má podobu husté a lepkavé kapaliny. Že ho vyrábějí včely, to ví asi každý. Víte ale, jaké prospěšné účinky má med na lidské zdraví?

Zdravotní přínos medu

Můžeme ho jíst „jen tak“ nebo používat coby sladidlo. Jestliže med ve svém jídelníčku ještě nemáte, rozhodně byste to měli napravit. Léčivé účinky včelího produktu potvrdily i některé studie. Všeobecně je například známo to, že dokáže ničit bakterie.

Zodpovědný je za to především obsažený peroxid vodíku. Tato látka má silné oxidační i redukční vlastnosti. Med může být proto využit jako podpůrný prostředek při léčbě popálenin, zánětů či proleženin.

Měli by ho jíst také ti, kteří aktivně sportují nebo jsou vystaveni fyzické námaze. V medu se totiž nachází vysoký podíl jednoduchých cukrů, které se vstřebávají přímo do krve. Díky tomu jsou efektivní „potravou“ pro svalové tkáně.

Med při dietě

I když se vám může zdát, že sladká poživatina nemá co dělat v redukčním jídelníčku, není tomu tak. Med je skvělým pomocníkem také pro dietu. Dokáže totiž normalizovat činnost mozku a jater, což vede k vybalancování hladiny krevního cukru. Je-li hladina cukru v krvi konstantní, netrpíme nezvladatelným hladem nebo chutí.

Výživoví poradci se proto shodují: Mlsejte pravidelně lžičku medu před spaním, předejte tak záchvatům „vlčího“ hladu. Zříkat se nemusíte ani svého oblíbeného večerního rituálu v podobě kávy. A s klidem si ji i oslaďte. Stačí běžný cukr vyměnit právě za med. Dietologové však zároveň upozorňují, že sám med určitě není spásou. Jíst ho při hubnutí často není vhodné.

Zásady správné životosprávy musíme v každém případě dodržovat, chceme-li být v boji s nadváhou úspěšní. Dieta přitom nemusí být náročná ani na čas, ani na finance. Stačí si počkat na akci na akce na Ketodiet.cz, případně využít také slevy na Chiashake, zdravé koktejly. Tyto moderní formy hubnutí jsou ideální pro všechny zaneprázdněné lidi, kteří nemají čas na to, aby si denně vařili.

 


Provozovatel stránek www.najdisivcelare.cz funguje jako zprostředkovatel (zobrazovatel) informací nabízených tímto serverem, a nenese odpovědnost za poskytnutí včelích produktů nebo jejich kvalitu třetí stranou. Provozovatel není prodejce včelích produktů ostatních včelařů. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za informace a kontakty zobrazené na těchto stránkách.