Informace

Může vám med pomoct s hubnutím?

Hubnutí nebývá silnou stránkou mnoha lidí. Je potřeba neustále se v něčem omezovat, hlídat se a hlavně vytrvat. To ne každý zvládne, a proto se během hubnutí obrací na rady, tipy a vychytávky, které by mu mohly hubnutí usnadnit. Těch je naštěstí nepočítaje. S hubnutím vám dokonce může pomoct i med.

Může vám med pomoct s hubnutím?

Med vám osladí dietami ztrpčený život

Hlavní zásadou při dietách a nově nastoleném zdravějším režimu je vynechání všeho sladkého z jídelníčku. To může být problém pro ty, kterým bez cukru nechutná ani káva, ani čaj. Pro takové lidi může být hubnutí o poznání těžší, protože přijdou i o relax u kávy a čaje, který doposud zažívali. Přitom není nutné úplně se sladké chutě vzdát. Stačí, když vyměníte bílý rafinovaný cukr za zdravější sladidla.

Kromě stévie, agáve sirupu a melasy mezi tato sladidla patří i med. Ten je chutný, snadno dostupný a lehce zpracovatelný do většiny receptů. Při jeho pořizování je potřeba dbát na dodavatele. Abyste měli jistotu, že je to med opravdu kvalitní, doporučujeme sázet na ověřené místní dodavatele. U nich se také vyplácí pořizovat sklenici medu přímo, budete ji mít levnější.

Med je cenným zdrojem vitamínů a minerálů

To, že je med pro řadu dietních režimů schváleným sladidlem však ještě neznamená, že ho můžete bez výčitek jíst po kilech. Odborníci na zdravý životní styl doporučují maximálně 4 lžičky medu denně. Osladit si jím můžete čaj, kávu nebo jej přidat do pečení. I to však pomůže zmírnit stres z absence sladkého ve vašem jídelníčku. Kromě sladké chuti vám med poskytne i řadu vitamínů a minerálů. Obsahuje fosfor, hořčík, sodík, draslík, železo, důležité aminokyseliny, dále vitamín A, vitamíny skupiny B, vitamín C, D, E a K.

K hubnutí si vypracujte kladný postoj

Ať už si k hubnutí vezmete sladkého pomocníka nebo nikoliv, nejdůležitější je k hubnutí zaujmout a udržet si kladný postoj. Zbytečně se nestresujte, když zhřešíte a porušíte jídelníček. Neobviňujte se, když vynecháte se cvičením. Důležité je, že do režimu po drobném neúspěchu znovu naskočíte. Hubnutí je hlavně cesta a ne cíl. Proto by vás mělo bavit.


Provozovatel stránek www.najdisivcelare.cz funguje jako zprostředkovatel (zobrazovatel) informací nabízených tímto serverem, a nenese odpovědnost za poskytnutí včelích produktů nebo jejich kvalitu třetí stranou. Provozovatel není prodejce včelích produktů ostatních včelařů. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za informace a kontakty zobrazené na těchto stránkách.